Ciekawy ebook

ebooki dla wszystkich, epub, mobi, pdf, audiobooki, książki, e-prasa, porównywarka cen. Kocham czytać!

Jarosław Rybak LUBLINIEC.PL cicho i skutecznie – ebook

Jarosław Rybak LUBLINIEC.PL cicho i skutecznie

Jarosław Rybak LUBLINIEC.PL cicho i skutecznie

To chyba pierwsza na polskim rynku pozycja, pozwalająca tak mocno poczuć emocje towarzyszące tajnym operacjom polskich sił specjalnych. Nigdy wcześniej filmy nagrywane w czasie akcji nie służyły za ilustrację do żołnierskich opowieści!

Dzięki kamerom montowanym na hełmach możemy na świat patrzyć oczyma specjalsów. Słyszeć przenikliwy warkot śmigłowców, huk wystrzałów czy odgłosy świadczące o używaniu karabinów z tłumikami! Materiał filmowy uzupełnia kilkaset kolorowych zdjęć oraz ponad 350 stron relacji bezpośrednich uczestników opisywanych działań w Polsce, Macedonii, Pakistanie, Iraku i Afganistanie.
To historia o oddziale z Lublińca, najstarszej polskiej jednostce specjalnej, która długo funkcjonowała w cieniu słynnego GROM-u. Żołnierze z Lublińca przez lata doskonale sprawdzali się na zagranicznych misjach. Ale prawdziwy przełom nastąpił dopiero w 2010 r., gdy przygotowali – i do dziś utrzymują – samodzielny zespół, podlegający dowództwu sił specjalnych ISAF w Kabulu. Specjalsi z Lublińca szybko trafili na szczyt rankingu najlepszych oddziałów specjalnych wykonujących tajne działania w Afganistanie!

Książka pełna jest niezwykłych historii. Poznamy kulisy operacji z Iraku, kiedy specjalsi musieli zaatakować polskie obozowisko w Babilonie. Było to konieczne, aby służby specjalne uwiarygodniły agenta mającego przeniknąć do organizacji terrorystycznej.

Przeczytamy o długotrwałym zadaniu polegającym na ochronie osobistej amerykańskich generałów, służących w 2007 r. w Afganistanie. Za tę operację kilkunastu ludzi z Lublińca zostało odznaczonych amerykańskimi medalami.

Akcja kończy się w marcu 2011 r., gdy prezydent Barrack Obama odznaczył oficera z Lublińca wysokim amerykańskim odznaczeniem bojowym. Komandos dostał je jako pierwszy żołnierz polskich sił specjalnych!

Książkę napisał Jarosław Rybak, autor wielu znanych publikacji o polskich siłach specjalnych, m.in. o jednostce GROM.

Z recenzji:

„O lublinieckich komandosach mówi się w mediach rzadziej, niż o ich kolegach z GROM-u. Dlatego książka dostarcza bardzo interesujących informacji.”

NIE ZWLEKAJ – KLIKNIJ i KUP W DOBREJ CENIE

Nie jesteś pewny(a)? Porównaj ceny w różnych księgarniach:

Ciekawy ebook © 2014-2018 Frontier Theme